0
0
پادکست شماره 1

50 پادکست رایگان برای تقویت لیسنینگ (و اسپیکینگ) زبان انگلیسی

543 بازدید

در این مقاله قراره با ۱۰ پادکست انگلیسی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی آشنا بشی.
تا بحال شده که احساس کنی متوجه صحبت های انگایسی زبانان بومی نمیشی؟ دوست داری مهارت های زبان خود را تقویت کنی اما از خوندن کتاب های طولانی و کسالت بار خسته شدی؟ اگر جوابت بله است، ما برات یه راه حل آسون و به شدت موثر داریم – گوش دادن به پادکست های انگلیسی برای زبان آموزان!

زندگی در عصر دیجیتال ویژگی های خاص خودش رو داره، و این در مورد یادگیری زبان هم صدق می کنه. امروزه، شما به راحتی می تونید با کمک تلفن همراه، تبلت یا کامپیوتر و اینترنت زبان انگلیسی یاد بگیرید. حتی اگه روی تردمیل ایستادید یا سوار ماشین و قطار و هواپیما و در حال مسافرت باشید، پادکست ها روش فوق العاده ای برای یادگیری زبان های خارجی هستند.

 

برای شروع ، ما لیستی از ۱۰ پادکست برتر رو برای کمک به تقویت مهارت های انگلیسی از جمله مهارت شنیداری و مکالمه رو تهیه کرده ایم. به کمک این پادکست ها می تونید گوشتون رو به مدل حرف زدن انگلیسی زبانان بومی عادت بدید و با تقلید آهنگ صدا و لهجه شون و یادگرفتن کلمه ها و عباراتی که موقع حرف زدن به کار می برند بتونید مثل خودشون راحت انگلیسی حرف بزنید. اما قبلش بهتره یه نگاه دقیق تری به پادکست ها و اینکه چرا می تونند در یادگیری زبان به شما کمک کنند بیندازیم.

چرا باید انگلیسی را از پادکست یاد بگیریم؟

پادکست مجموعه ای از قسمت های یک نمایش صوتی است که می تواند در دستگاه تلفن همراه شخص، دانلود شود (به صورت آنلاین یا آفلاین). اصطلاح “پادکست” برای اولین بار در سال ۲۰۰۵ مورد استفاده قرار گرفت و یک کلمه مرکب است که از ترکیب  ‘iPod’و ‘broadcast’ تشکیل شده است.

با توجه به قالب مناسب و تنوع موضوعات – از موضوعات علمی تا خنده دار، پادکست ها هر روز محبوب تر می شوند. علاوه بر این، بیشتر پادکست ها در اپلیکیشن ها به صورت رایگان در دسترس هستند. اما مهمترین نکته این است که گوش دادن به پادکست ها راهی مؤثر برای تقویت زبان انگلیسی است. پادکست های انگلیسی زبان به شما کمک می کنند:

  • مهارت listening را تقویت کنید.
  • تلفظ صحیح کلمات را بیاموزید.
  • دایره واژگان خود را با کلمات، عبارات و اصطلاحات جدید گسترش دهید.
  • با گوش دادن به پادکست انگلیسی با زیرنویس، مهارت خواندن را تمرین کنید.
  • با انواع مختلف لهجه ها و زبان های عامیانه محلی آشنا شوید.
  • درک خود را از انگلیسی زبانان بومی بالا ببرید.

پادکست ها در واقع ابزاری فوق العاده هستند که می توانید در کنار کلاس های انگلیسی خود از آنها استفاده کنید.

روش استفاده از پادکست ها

پادکست انگلیسی برای یادگیری سریع زبان:

اگر می خواهید گوش دادن به پادکست تا حد امکان برایتان کارآمد باشد مراحل زیر را دنبال کنید:

  • هر روز به پادکست ها گوش دهید. به طور روزانه پادکست گوش کنید و این عادت را به راحتی در خود پرورش دهید.
  • پادکست هایی را پیدا کنید که برای شما جالب باشند. از خود بپرسید، “به چه پادکست هایی باید گوش کنم ،” و سعی کنید موردی را انتخاب کنید که به علایق شما پاسخ می دهد.
  • به پادکست هایی گوش کنید که transcript یا متن دارند. این به شما کمک می کند تا کلمات و عبارات جدید را به سرعت در متن پیدا کنید و ساختار انواع مختلف جمله را درک کنید.
  • پس از گوش دادن به پادکست با متن، در مرحله بعدی سعی کنید بدون متن این کار را انجام دهید. این کار مهارت شنیداری شما را تقویت می کند و به شما کمک می کند تا انگلیسی زبانان بومی را راحت تر درک کنید، حتی اگر خیلی سریع صحبت کنند.

اگر به پادکست انگلیسی گوش کردید و نتوانستید کامل متوجه آن را شوید، ناامید نشوید. پادکست های ESL بی شماری وجود دارند که برای سطوح مختلف، از ابتدایی تا پیشرفته طراحی شده اند. مطمئنا هر روز می توانید یک پادکست مناسب با سطح خود پیدا کنید.

جالب ترین پادکست ها برای موضوعات مختلف

قبل از هر چیز، اجازه دهید به چند نمونه از پادکست های یادگیری زبان نگاهی بیندازیم. این نوع پادکست ها مشخصا برای غیر انگلیسی زبانان تهیه می شوند و به طور کلی درس های انگلیسی هستند که روی دستور زبان، واژگان و تلفظ تمرکز دارند. هدف این پادکست ها این است که در هر قسمت به شنوندگان چیزهای جدیدی درباره یک زبان آموزش بدهند.

۱۰ پادکست انگلیسی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://imelal.com/?p=3934
اشتراک گذاری:
shimasalari@0921
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد 50 پادکست رایگان برای تقویت لیسنینگ (و اسپیکینگ) زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.