0
0

دوره آموزش زبان سطوح بزرگسالان

یادگیری عمیق و پیشرفت پایدار

In - depth Learning
آموزش زبان ویژه بزرگسالان آموزشگاه ملل بندرعباس

دوره پایه آموزش زبان انگلیسی بزرگسالان STARTER

پایه‌ای‌ترین دوره در رده سنی بزرگسالان سطح مقدماتی یا STARTER است. این دوره در چهار ترم تکمیل می‌شود و زبان‌آموزان می‌توانند سه جلسه در هفته ( روزهای زوج یا فرد ) و هر جلسه ۹۰دقیقه زبان انگلیسی را فراگیرند. هدف اصلی این دوره ترغیب زبان‌آموزانی است که به تازگی وارد حیطه یادگیری زبان شده‌اند تا در مسیر خود ثابت قدم حرکت کنند. بدیهی است که با توجه به سیاست‌های آموزشی مجموعه ملل چهار مهارت اصلی زبانی یعنی مهارت شنیداری، گفتاری، نوشتاری و درک مطلب در کنار یکدیگر برای زبان‌آموزان حاصل خواهد شد. اما از آنجایی که هدف اصلی یادگیری زبان برقراری ارتباط است، روشن است که مهارت گفتاری بیشتر از سه مهارت دیگر مورد توجه قرار می‌گیرد و انرژی قابل توجهی برای تقویت آن در نظر گرفته می‌شود و برای این منظور جلسات ویژه آموزش از طریق فیلم و موزیک و مکالمه آزاد در نظر گرفته شده است
و اما منبع آموزش؛ منبع اصلی و متفاوت آموزشی زبان انگلیسی در رده سنی بزرگسالان مجموعه آموزشی ملل سری کتاب های AMERICAN ENGLISH FILE می باشد که یک مجموعه شش سطحی برای آموزش سطوح مقدماتی تا پیشرفته زبان انگلیسی است.اين مجموعه براساس اهداف آموزش عملي و مشخص پايه ريزي گردیده است که توسط موضوعات و مطالب متنوع و واقعی ارائه مي شود .
جالب است بدانید که در تدوین تمامی دروس کتاب ها از افراد واقعی، مکان های واقعی و زبان واقعی که شعار این مجموعه آموزشی نیز می باشد، جهت ارتباط زبان آموزان با دنياي اطراف استفاده می شود.
این مجموعه دارای چهار سطح,4,5 Starter, 1, 2, 3 می باشد.
سطح Starterاین مجموعه شامل 12 درس می باشد وهر درس نیز به 2 بخش تقسیم شده گردیده و تمامی مهارت های چهارگانه را به زبان آموز در موضوعات مختلف آموزش خواهد داد. مجموعه آموزشی لید نیز با بررسی‌هایی که انجام داده است بهترین منبع آموزشی در رده سنی بزرگسالان را همین مجموعه می‌داند. هر دوره از این مجموعه دارای یک کتاب کار کلاس، کتاب کار در منزل، سی‌دی‌های آموزشی صوتی و فیلم‌های آموزشی است که در تمامی مراحل زبان آموزان را در رسیدن به مقصد خود یاری خواهند کرد. علاوه بر این بدلیل بروز بودن این مجموعه، دوره های آموزش آنلاین نیز برای زبان آموزان در دسترس است.
زبان آموزان در دوره مقدماتی رده سنی بزرگسالان در ۱۲ درس کتاب Starterبا مباحثی از جمله پایه‌ای‌ترین مباحث گرامری مانند زمان‌ حال ساده و استمراری، صفات ملکی، قیود تکرار، کلمات پرسشی و اسامی مفرد و جمع آشنا خواهند شد و لغاتی پیرامون موضوعات اعداد، ملیت‌ها، مسائل خانوادگی، رنگ‌ها، غذاها و نوشیدنی‌ها، مشاغل و اماکن می‌آموزند. در کنار سرفصل‌های این دوره، نقش آفرینی، برقراری ارتباط کلامی دوطرفه، انجام تمرینات شنیداری و نوشتاری توامان سبب پیشرفت چشم‌گیر زبان‌آموزان خواهد شد.


دوره مقدماتی آموزش زبان انگلیسی بزرگسالان

پس از دوره‌ی پایه، زبان‌آموزان وارد دوره مقدماتی می‌شوند. این دوره در دسته بندی‌ها معادل سطح Elementary است. طول این دوره چهار ترم است و روزهای برگزاری کلاس‌های گروهی در این دوره مشابه دیگر دوره‌ها خواهد بود. زبان آموزان در این دوره نسبت به زبان انگلیسی و مهارت‌های آن دید جامع‌تری پیدا خواهند کرد. منبع اصلی آموزش در این دوره کتاب 1 از سری کتب آموزشی American English file 3RD است. این منبع آموزشی علاوه بر کتاب کار در کلاس، دارای کتاب کار در منزل و سی‌دی‌های و فیلم‌های آموزشی است.
در این دوره زبان‌آموزان طی ۱۲ درسنامه با مباحثی از قبیل زمان‌ها، ساختارهای پیش بینی در زمان آینده، اسامی قابل شمارش و غیرقابل شمارش، صفات تفضیلی و برتر، حروف تعریف و غیره آشنا خواهند شد. علاوه بر این طبق برنامه‌ای مدون بر روی تقویت هر چه بیشتر مهارت گفتاری زبان‌آموزان تاکید بیشتری اعمال خواهد شد. علاوه بر مباحث گرامری و مهارت گفتاری، زبان آموزان با انجام تمریناتی دیگر مهارت‌ها از جمله توانایی‌های شنیداری ، نوشتاری و درک مطب خود را بیش از پیش تقویت خواهند کرد و مدرس پا به پای زبان‌آموز در این مسیر و برای حصول این مهم قدم برخواهد داشت.

دوره پیش‌متوسطه آموزش زبان انگلیسی بزرگسالان

زبان‌آموزان پس از دوره مقدماتی وارد دوره پیش متوسطه می‌شوند. این دوره در دسته‌بندی‌های بین‌المللی معادل سطح Pre-Intermediate است. طول این دوره ۴ ترم است و روزهای برگزاری کلاس‌های گروهی در این دوره مشابه دیگر دوره‌ها خواهد بود. منبع اصلی این دوره کتاب 2 از مجموعه کتب American English File 3ndاست. در کنار کتاب کار در کلاس، زبان‌آموزان می‌توانند از کتاب کار در منزل، سی‌دی‌های صوتی و فیلم‌های آموزشی این مجموعه نیز برای یادگیری هرچه بهتر زبان انگلیسی استفاده کنند.
طبق فهرست آموزشی کتب American English file 3nd زبان آموز در این سطح با ۱۲ درسنامه مواجه می‌شود. در این ۱۲ درسنامه موضوعات گرامری از جمله مبحث زمان‌ها، صفات تفضیلی و برتر، شمارنده‌های اسم، نحوه استفاده از مصدرهای بدون “to”، جملات شرطی، وجه معلوم و مجهول و جملات نقل قول به‌طور کامل و به‌همراه مثال‌های متعدد شرح داده می‌شوند. علاوه بر گرامر مباحث مربوط به تقویت مهارت‌های گفتاری و شنیداری نیز در این کتاب با رویکرد متفاوتی نسبت به منابع آموزشی دیگر مطرح شده‌اند. تمرکز اصلی این سری از کتب بر روی تقویت مهارت گفتاری است و در همین راستا در کتاب ‌های این دوره به مباحثی مانند نحوه تلفظ و یادگیری لغات در قالب متن و دیالوگ‌ها پرداخته شده است.

دوره متوسطه آموزش زبان انگلیسی بزرگسالان

در سیستم آموزشی مجموعه آموزشی ملل ، چهارمین سطح از آموزش زبان انگلیسی در رده سنی بزرگسالان سطح متوسطه است که با نام عمومی Intermediate شناخته می‌شود. این دوره مجموعا ۵ ترم بطول می‌انجامد و منبع اصلی آموزشی در این دوره کتاب 3 از سری کتب American English File3 3ndاست. روزهای برگزاری کلاس‌های گروهی در این دوره مشابه دیگر دوره‌ها خواهد بود.
کتاب 3 طی 10 درسنامه به موضوعاتی از جمله زمان‌ها، حروف تعریف،‌ کاربرد افعال وجهی، شکل مجهول تمام ساختارهای زمانی، جملات شرطی،‌عبارات ربطی، افعال دو بخشی و غیره می‌پردازد. مانند دیگر کتب مجموعه American English File 2nd کتاب 3 نیز با محوریت تقویت مهارت گفتاری پیش می‌رود. البته در کنار مهارت گفتاری، تقوست دیگر مهارت‌های زبان‌آموزی نیز در برنامه درسی زبان آموزان مجموعه لید گنجانده شده است.

دوره فوق متوسطه آموزش زبان انگلیسی بزرگسالان

پس از دوره متوسطه زبان آموزان وارد دوره فوق متوسطه می‌شوند. این دوره در دسته‌بندی‌های رایج با نام Upper-Intermediate شناخه می‌شود. دوره فوق پیشرفته طی 4 ترم تکمیل می‌شود.
و اما منبع اصلی آموزش :
کتاب 4طی 10 درسنامه به موضوعاتی از جمله زمان‌ها، حروف تعریف،‌ کاربرد افعال وجهی، شکل مجهول تمام ساختارهای زمانی، جملات شرطی،‌عبارات ربطی، افعال دو بخشی و غیره می‌پردازد. مانند دیگر کتب مجموعه American English File4 3nd کتاب نیز با محوریت تقویت مهارت گفتاری پیش می‌رود. البته در کنار مهارت گفتاری، تقوست دیگر مهارت‌های زبان‌آموزی نیز در برنامه درسی زبان آموزان مجموعه لید گنجانده شده استشبیه سازی و یادگیری زبان در زندگی روزمره خود کسب نماید. اين مجموعه براساس اهداف آموزش عملي و مشخص پايه ريزي گریده است که توسط موضوعات و مطالب متنوع و واقعی ارائه مي شود. همچنین در تدوین تمامی دروس کتاب ها از افراد واقعی، مکان های واقعی و زبان واقعی که شعار این مجموعه آموزشی نیز می باشد، جهت ارتباط زبان آموزان با دنياي اطراف استفاده می شود. مجموعه World Class به طور معمول برای تدریس و آموزش در ادامه دوره World English از همین انتشارات مورد استفاده قرار می گیرد. این مجموعه دارای دو سطح 1,2 می باشد که هر سطح از این سری از کتاب ها در بردارنده موارد زیر خواهد بود:
کتاب دانش آموز مشتمل بر 12 درس، کتاب تمرین، فایل های ویدیویی و نرم افزار تمرین
منبع اصلی آموزش در این سطح ، کتاب ۱از سری کتب World Class است.
محوریت این دوره نیز مانند دیگر دوره‌های آموزش زبان در مجموعه لید بر تقویت مهارت گفتاری است و به همین منظور مجموعه لید تمرینات فوق برنامه‌ای ویژه‌ای در این خصوص طراحی کرده است که سال‌هاست مورد استقبال زبان‌آموزان واقع شده است. علاوه بر کتاب کار در کلاس، کتاب اول از سری کتب World Class دارای کتاب کار در منزل، سی‌دی‌های آموزشی تعاملی و فیلم‌های آموزشی است که به زبان‌آموز کمک می‌کند تا در هرکجا و هر زمان به تمرین و ممارست در یادگیری زبان مشغول باشند.
در این دوره علاوه بر مهارت گفتاری به مهارت‌های شینداری، نوشتاری و درک مطلب نیز توجه شده است و طی درسنامه‌های مدون و دقیق کتاب به تقویت این مهارت‌ها نیز پرداخته می‌شود. از جمله مباحثی که زبان آموز در این دوره با آن‌ها آشنا می‌شود و به تکمیل اطلاعات پیشین خود در دوره‌های قبل می‌پردازد، می ‌توان به روش صحیح بکارگیری صفات، نکات پیشرفته در مورد زمان‌ها، ساختار جملات شرطی و بیان آرزو، کاربرد مصدر و شکل ing دار افعال، ساختار بیان عادت در زمان‌گذشته و کاربرد شبه جملات بیان هدف و تضاد اشاره کرد.
همچنین زبان آموزان این دوره در جلسات خاصی با مهارت های آزمون آیلتس آشنا میگردند تا بتوانند به سادگی و پس از گذراندن دوره پیشرفته لید از پس این آزمون بر بیایند .


دوره پیشرفته آموزش زبان انگلیسی بزرگسالان

در سیستم آموزشی زبان انگلیسی در رده سنی بزرگسالان مجموعه آموزشی ملل طبق منبع درسی در این مقطع ۶ دوره در نظر گرفته شده است که دوره پیشرفته آخرین دوره در این رده سنی است. دوره پیشرفته یا همان Advanced در 4 ترم به پایان می‌رسد. منبع اصلی این دوره کتاب American English file 5 3rd 3eاست که در ۱0 درسنامه مفصل طراحی شده است.
محوریت این دوره نیز مانند دیگر دوره‌های آموزش زبان مجموعه آموزشی ملل مطابق با سیاست‌های آموزشی مجتمع بر تقویت مهارت گفتاری است. اگرچه دیگر مهارت‌های زبانی نیز در تمام دوره‌های رده سنی بزرگسالان مورد آموزش دقیق هستند و طی برنامه‌های مدون آموزشی بطور کامل به آن‌ها پرداخته می‌شود، اما از آنجایی که مجموعه آموزشی ملل بر کاربردی بودن یادگیری زبان اصرار دارد، از این حیث مهارت گفتاری را در زبان بیش از هر آموزشگاه دیگری مورد توجه قرار داده است.

سطوح بزرگسالان Adults’ Levels
sessions Units course book terms
Beginner
15 1-4 American English File(starter) Term 01
15 5-8 American English File(starter) Term 02
15 9-12 American English File(starter) Term 03
Elementary YLE A1
15 1-4 American English File(1) Term 04
15 5-11 American English File(1) Term 05
15 9-12 American English File(1) Term 06
Pre-Intermediate KET A2
15 1-3 American English File(2) Term 07
15 4-6 American English File(2) Term 08
15 7-9 American English File(2) Term 09
15 10-12 American English File(2) Term 10
Intermediate PET B1 (Band 4)
15 1-2 American English File(3) Term 11
15 3-5 American English File(3) Term 12
15 6-8 American English File(3) Term 13
15 9-10 American English File(3) Term 14
Upper Intermediate FCE B2 (Band 5)
15 1-2 American English File(4) Term 15
15 3-5 American English File(4) Term 16
15 6-8 American English File(4) Term 17
15 9-10 American English File(4) Term 18
Advance CAE C1 (Band 6)
15 1-2 American English File(5) Term 19
15 3-4 American English File(5) Term 20
15 5-6 American English File(5) Term 21
15 7-8 American English File(5) Term 22
15 9-10 American English File(5) Term 23